Program

KOMPLEMENT IN BOLEZNI LEDVIC

19.5.2023

1.DAN

REGISTRACIJA 12.00-13.00 

KOMPLEMENT IN DIAGNOSTIKA KOMPLEMENTNIH MOTENJ (Saša Simčič, Željka Večerić-Haler)

13.00-13.10 UVODNE BESEDE (Andreja Aleš Rigler)

13.10-13.30 Pomen motene regulacije alternativne poti komplementa pri ledvičnih boleznih (Andreja Aleš Rigler)

13.30-13.50 Laboratorijska diagnostika motenj komplementa (Saša Simčič)

13.50-14.10 Genetska analiza motenj komplementa (Katarina Kouter)

14.10-14.30 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

Odmor za kavo

TROMBOTIČNA MIKROANGIOPATIJA/HEMOLITIČNO-UREMIČNI SINDROM (Jakob Gubenšek, Barbara Vajdič Trampuž)

15.00-15.20 Trombotična mikroangiopatija-klasifikacija in diagnostika (Željka Večerić-Haler)

15.20-15.40 Atipični hemolitično-uremični sindrom – diagnostika in zdravljenje (Andreja Marn Pernat)

15.40-16.00 Zdravljenje aHUS/TMA z ekulizumabom in ravulizumabom-naše izkušnje (Špela Borštnar)

16.00-16.15 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

Odmor za kavo

KOMPLEMENT IN OSTALE TROMBOTIČNE MIKROANGIOPATIJE (Željka Večerić-Haler, Andreja Marn Pernat)

16.45-17.10 Maligna hipertenzija

Maligna hipertenzija – pogled specialista za hipertenzijo (Barbara Salobir) 

Maligna hipertenzija in komplement – pogled nefrologa (Andreja Aleš Rigler)

17.10-17.35 Trombotična mikroangiopatija v nosečnosti

Trombotična mikroangiopatija v nosečnosti – pogled ginekologa (Miha Lučovnik) 10 min

Trombotična mikroangiopatija v nosečnosti – pogled nefrologa (Ivana Vuković-Brinar) 15 min

17.35-18.00 TMA povezana s COVID 19 in drugimi virusi 

Terapija z ravulizumabom pri otrocih z virusno povzročenim (a)HUS: izkušnje KBC Zagreb (Lovro Lamot) 15 min

Trombotična mikroangiopatija povezana s COVID-19 (Marija Malgaj Vrečko) 10 min

18.00-18.15 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

C3 GLOMERULOPATIJA (Tanja Kersnik Levart, Andrej Škoberne)

18.15-18.35 C3 glomerulopatija pri otrocih (Tanja Kersnik Levart)

18.35-18.55 Glomerulonefritis s predominanco C3 pri odraslih (Andrej Škoberne)

18.55-19.05 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

Večerja 20.00

20.5.2023

2.DAN

DRUGE GLOMERULOPATIJE POVEZANE Z MOTNJO V ALTERNATIVNI POTI KOMPLEMENTA (Andreja Aleš Rigler, Gregor Mlinšek)

8.30-8.50 Vloga komplementa pri drugih glomerulopatijah in nove možnosti zdravljenja (Ana Dovč)

8.50-9.10 Diabetična ledvična bolezen in komplement (Miodrag Janić)

9.10-9.25 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

SATELITSKO PREDAVANJE ASTRA ZENECA
Moderator: Andreja Aleš Rigler

9.30-10.00 Complement genetics for management of patients with complement mediated kidney diseases (Zoltán Prohászka)

10.00-10.10 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

Odmor za kavo

KOMPLEMENT IN PRESADITEV LEDVICE (Miha Arnol, Manca Oblak)

10.40-11.00 Trombotična mikroangiopatija / atipični hemolitično-uremični sindrom po presaditvi ledvice (Miha Arnol)

11.00-11.20 Ponovitev C3 glomerulopatije na presajeni ledvici (Gregor Mlinšek)

11.20-11.35 VPRAŠANJA IN ODGOVORI

11.35-11.45 ZAKLJUČEK SREČANJA (Miha Arnol)

Play Video